Nisan 2011 Arşivi

Statik ve dinamik metodlarin garip dunyasi

// 26 Nisan 2011 // 7 Yorum » // Delphi

Uzun zamandir Delphi ile ilgili bir makale , yazi vs. yazmadim. Birkac kere elim gider gibi oldu ama nedense sonunu getiremedim. Delphi ile ilgili yazilar yazdigim blogu kapattim , kisisel blogumda oylesine duruyor cok ellemiyorum. Biryerlerde insanin login olabilecegi baska wordpressler olmasi guzel sey :)

Evet yine belki bir makale yazmadim ama guldururken dusunduren 10 tane soru hazirladim. Sorular statik ve dinamik metodlarin calisma mantiklarini birebir gormenizi saglayan cinsten sorular. Gercekten sorulari teker teker programa koyup calistirip ciktilarina baktiginizda insana cok seyler ogretebiliyor. Hatta sorulardan bir tanesini Access Violatin verecegini dusunurek hazirlamistim , calisitirinca Access violation hatasi vermeyince bir kac saniyeligine sok olmustum :)

Once sorulari bir calistiralim , ciktilara bakalim , sonrasin da ise ciktilarin nasil olupta boyle sonuclar urettigi ile ilgili hep beraber burda kafa patlatalim :)
(more…)

Yazılım Uzmanı Arayışı Hk.

// 2 Nisan 2011 // 18 Yorum » // Delphi

Market sektörüne hitap eden firmamız bünyesinde geliştirilmekte olan projelerimizde yardımcı olabilecek, mevcut projelerimiz üzerinde çeşitli modifikasyonlar yapabilecek takım arkadaşları aramaktayız.

Aranan Nitelikler
—————
* Üniversitelerin Bilgisayar Mühendisliği yada Bilgisayar Programcılığı bölümlerinden mezun.
* İlişkisel veritabanı kavramına aşina, Stored Procedure, Trigger, User Defined Function & T-SQL konusunda bilgi sahibi.
* Delphi programlama dilinde en az 2 yıl tecrübe sahibi, OOP terminolojisine hakim.
* İstanbul’da ikamet eden.

Yukarıdaki nitelikleri taşıdığına inanan arkadaşlarımızın ozen@sekompos.com mail adresine CV’lerini göndermeleri rica olunur.