Genel Kategori Arşivi

Exception Handling :)

// 23 Mayıs 2009 // 3 Yorum » // Genel

try_finally_except

Blog yazmak böyle bir şeymiş..

// 22 Mayıs 2009 // 16 Yorum » // Genel

Bir blog sahibi olmanın hem güzel, hem de üzücü yanları varmış. Sitenize birilerinin geldiğini yazdıklarınızı okuduklarını bilmek güzel olan tarafı, ancak insanların bir kaç saniyelerini alacak bir yoruma dahi meyil etmemeleri üzücü olan kısmı.

Demek blog yazmak böyle birşeymiş.. Zaman zaman blog yazanların tartışmalarında rastladığım cümleler bana şimdi daha anlamlı gelmeye başladı. Acaba gerçekten de havaya mı yazıyoruz ?

Debugger Fault Notification Delphi 2007/Delphi 2009

// 22 Mayıs 2009 // Yorum Yok » // IDE

Eğer sizde boş bir proje dahi açsanız her iki denemeden bir tanesinde kesinlikle projenizin kaynak kodunda bir breakpoint varmış gibi kalıyorsanız, ardından CPU ekranına düşüp “Debugger fault Notification” hata mesajını alıyorsanız ve makinanızda Logitech firmasına ait bir webcam bulunduruyorsanız ya Delphi ile çalışırken görev yöneticisinden LVPrcSrv.exe isimli dosyayı sonlandıracaksınız, yada benim gibi Logitech driver’larını temelli kaldıracak ve rahat bir nefes alacaksınız. Buyurun bu da video‘lu anlatımı..

Paylaşımın başlangıcı..

// 15 Mayıs 2009 // Yorum Yok » // Genel

Uzan bir zamandır programlama dünyasının içerisinde kâh o site senin kâh bu site benim dolaştım durdum. Pek çok programlama sitesinde paylaşım yapmaya ve bilgim dahilinde yardımcı olmaya gayret ettim. Nasipte kendi sitemiz üzerinden bilgilerimizi de paylaşmak varmış. Allah utandırmasın.